NP Krka a Šibenik

Jednodňový výlet do Národného Parku Krka neďaleko mesta Šibenik je najobľúbenejším výletom dovolenkárov v meste Trogir a Kastela.

Každý účastník výletu nastúpi do autobusu, prípadne mikrobusu (záleží od počtu hostí) na vopred dohodnutom mieste a jednodenné dobrodružstvo sa môže začať.

Na ceste k vodopádom rieky Krka sa na chvíľu zastavíme pri mestečku Primošten, kde budeme stáť na obľúbenom mieste fotografov. Ďalej pokračujeme do Šibenika, našim cieľom bude katedrála Sv. Jakuba (Sv.Jakov) zapísaná v zozname kultúrneho svetového dedičstva UNESCO. Naša posledná zastávka je vchod do NP Krka – Lozovac, z ktorého sa spustíme ku vodopádu Skradinski Buk, ten je zároveň centrom nášho výletu.

Po asi hodinovej prechádzke za sprievodu profesionálneho sprievodcu, ktorý nás prevedie nádhernou krajinou plnou zaujímavých prírodných javov a ukáže nám aj starú vodnú elektráreň KRKA. Po odbornom výklade nášho sprievodcu budete mať dostatok voľného času na kúpanie, obed či objavovanie ďalších zaujímavostí. Každopádne Vám odporúčame ochutnať miestne špeciality. Po celodennom zaujímavom pobyte v Národnom parku Krka sa vydáme na cestu späť. Na spiatočnej ceste vás prevedieme srdcom Trogirského záhoria.

PROGRAM VÝLETU:
ODCHOD: Split 08:45, Kaštela : 09:15, Trogir 09:30
PREHLIADKA MESTA ŠIBENIK: 10:30-11:15
PREHLIADKA SKRADINSKEHO BUKA: 11:30 - 12:30
VOĽNÝ ČAS /KÚPANIE, OBED, SPOZNÁVANIE OKOLIA: 12:30 - 16:30
ODCHOD Z NP KRKA:16:30
PRÍCHOD: Trogir 17:30, Kaštela : 17:40, Split 18:00

DNI VÝLETU: PONDELOK/STREDA/PIATOK
CENA ZA OSOBU: 410 HRK

V CENE JE ZAHRNUTÉ: DOPRAVA, SPRIEVODCA, VSTUPENKA DO NP KRKA

Všetky podrobnosti e-mailom. Kontatujte nás!

Kontakt

Národný park PLITVICKÉ JAZERÁ

Vydajte sa s nami na výlet do jedného z najkrajších európskych parkov, ktorý sa vďaka výnimočnosti dostal v roku 1979 na zoznam svetového prírodného dedičstva UNESCO.
Cestou do NP Plitvice budeme prechádzať cez tie najkrajšie miesta, ktoré Chorvástko ukrýva.
Šestnásť rôzne veľkých jazier leží v rozličných nadmorských výškach s celkovým rozdielom 156 m a tiahnu sa v dĺžke takmer 8 km. Prvé najvyššie položené Proščanské jazero sa nachádza pri ústí rieky Matica, tu sa začína nepretržitá reťaz vodopádov, z ktorých najväčší je Veliki Slap (78m). Prastaré lesy a hustá vegetácia sa zrkadlia na hladinách priezračných jazier neuveriteľne krásnych farieb - nájdete tu celé spektrum odtieňov prechádzajúcich od smaragdovozelenej až po tyrkysovomodrú.
Plitvické jazerá sú nádherné rovnako v lete ako aj v zime, kedy sa vodopády menia na jedinečné cencúle rôznych tvarov.
Ponúkame vám plavbu loďou po najväčšom jazere Kozjak za sprievodu profesionálneho sprievodcu, ale nevynecháme ani jazdu panoramatickým vláčikom, ktorý nás odvezie k východu z NP.
Plitvické jazerá sú známe všetkým nám, ktorí sme aspoň raz videli film Winnetou, pretože práve tu boli nakrúcané dobrodružné scény spomínaného filmu.

PROGRAM VÝLETU:
ODCHOD: Split 07:00, Kaštela : 07:20, Trogir 07:30
PREHLIADKA PLITVICKĆH JAZIER SO SPRIEVODCOM: 10:30-14:30
VOĽNÝ ČAS / OBED, SPOZNÁVANIE OKOLIA: 14:30 - 16:30
PRÍCHOD: Trogir 19:30, Kaštela : 19:40, Split 20:00

DNI VÝLETU: ŠTVRTOK
CENA ZA OSOBU: 610 HRK

V CENE JE ZAHRNUTÉ: DOPRAVA, SPRIEVODCA, VSTUPENKA DO NP PLITVICKÉ JAZERÁ

Všetky podrobnosti e-mailom. Kontatujte nás!

Kontakt

Međugorje & Mostar

Poďte s nami na celodenný výlet do Mostara, mesta s tajuplnou vôňou orientu, mesta ktoré je zmesou náboženstiev. Rôzne kultúry, historické pamiatky, burek a baklava sú v súčastnosti najväčším lákadlom pre turistov z celého sveta. Mostar je stredoveké a historické mesto a zároveň obchodné centrum, ktoré sa v júli 2005 dostalo na zoznam Svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Symbolom mesta je Starý most a najväčšia moslimská mešita, tzv. Džamija.
Z Mostara sa presunieme na významné pútnické miesto Bosny a Hercegoviny, do Medžugoria. Medžugorie každoročne navštívi tisícky veriacich, ktorí sem chodia prosiť a ďakovať Panne Márii, ktorá sa tu zjavila v roku 1981.

PROGRAM VÝLETU:
ODCHOD: Trogir 07:00, Kaštela : 07:10, Split 07:30
VOĽNÝ ČAS / OBED, SPOZNÁVANIE MESTA: 12:30 - 16:30
PRÍCHOD: Split 19:30, Kaštela : 19:50, Trogir 20:00

DNI VÝLETU: ŠTVRTOK
CENA ZA OSOBU: 490 HRK

V CENE JE ZAHRNUTÉ: DOPRAVA, SPRIEVODCA

Všetky podrobnosti e-mailom. Kontaktujte nás!

Kontakt

Výlet do mesta Dubrovnik

Vydajte sa spolu s nami na celodenný výlet do mesta Dubrovnik, do mesta s hradbami dlhými 2 km, kedysi významného centra nezávislej Dubrovníckej republiky, často označovanom ako mesto diplomatov. Dubrovnik je rovnako ako Trogir, vďaka svojej nevšednej kráse, architektúre a umeleckým dielam, zapísané v zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Spoznajte s nami najznámejšiu ulicu s názvom Stradun, jednu z najstarších lekární na svete nachádzajúcu sa vo františkánskom kláštore, mestské hradby, pevnosť Lovrjenac, námestia a kostoly…
Cestou do Dubrovnika vás prevedieme Makarskou riviérou, ktorá leží na úpätí pohria Biokovo a neobídeme ani deltu rieky Neretva.

PROGRAM VÝLETU:
ODCHOD: Trogir 07:00, Kaštela : 07:10, Split 07:30
VOĽNÝ ČAS / OBED, SPOZNÁVANIE MESTA: 12:30 - 16:30
PRÍCHOD: Split 19:30, Kaštela : 19:50, Trogir 20:00

DNI VÝLETU: ŠTVRTOK
CENA ZA OSOBU: 480 HRK

V CENE JE ZAHRNUTÉ: DOPRAVA, SPRIEVODCA

Všetky podrobnosti e-mailom. Kontaktujte nás!

Kontakt

NP Kornati

Národný Park Kornati tvorí 140 ostrovčekov, ostrovov a skalnatých útesov, ktoré sa rozprestierajú na ploche 220 km2. Kornati sú rajom pre potápačov, ponúkajú prekrásny podmorský svet plný červených koralov, pestrofarebných rýb a mušlí. Známe sú predovšetkým ostrovy Žut a Piškera, kde sú jachtárske základne.
Tento jednodňový výlet je kombináciou prehliadky mesta Vodice a Parku Prírody Telaščica. Z Vodíc sa vydáme na dobrodružnú plavbu loďou do Telaščice, kde sa môžete okúpať v slanom jazere Mir. Na lodi vás čaká obed v podobe dalmátskej špeciality.

PROGRAM VÝLETU:
ODCHOD: Kaštela : 07:15, Trogir 07:30
PLAVBA LOĎOU Z VODÍC: 09:00-12:00
VOĽNÝ ČAS / KÚPANIE, SPOZNÁVANIE OKOLIA: 12:00-16:00
PRÍCHOD: VODICE : 18:00
PRÍCHOD: Trogir 19:30, Kaštela : 19:45

DNI VÝLETU: /PONDELOK/STREDA/PIATOK
CENA ZA OSOBU: 490 HRK

V CENE JE ZAHRNUTÉ: DOPRAVA AUTOBUSOM A LOĎOU, OBED, VSTUPENKY DO NP KORNATI

Všetky podrobnosti e-mailom. Kontaktujte nás!

Kontakt

Vyhľadaj ubytovanie

Šifra objektu:
Typ ubytovania:
Príchod:
Odchod:
Počet cestujúcich: >

 

O meste Kaštela

Pod názvom Kaštela sa skrýva sedem menších spojených obcí ležiacich na pobreží Kaštelanského zálivu. Sú to obce: Kaštel Štafilić, Kaštel Novi, Kaštel Stari, Kaštel Lukšić, Kaštel Kambelovac, Kaštel Gomilica a Kaštel Sućurac..

Čítaj viac »

Pláže

Pláž Divulje sa nachádza neďaleko letiska, v západnej časti Kaštel Štafiliča. Štrková pláž vhodná pre všetkých aj pre najmenších, vstup do mora je pozvolný. Na pláži je sprcha a prezliekacie kabíny a nechýba tu ani bar..

Čítaj viac »

Turistika

Mesto Kaštela vďaka svojej vynikajúcej polohe ponúka dovolenku na mori nielen pre milovníkov dejín a kultúry, ale všetkým, ktorí si chcú vychutnať pohľad na more z výšky, z vrcholca pobrežných vrchov a vyhliadok...

Čítaj viac »

Legenda o víne

Vedeli ste, že Chorvátsko je bohaté na mnohé autochtónne sorty vína? Väčšina tohto bohatstva chorvátskych originálnych sort vína pochádza práve z Dalmácie. Zachovali sa ako zriedkavé trsy stratené vo vinohradoch na pobreží a na ostrovoch...

Čítaj viac »

Gastro sprievodca

Dalmatínska kuchyňa je jednou z podôb mediteránskej kuchyne, je zmesou nielen stravovacích, ale aj životných zvykov obyvateľov Dalmácie hrdých na svoje tradície. Tradičná dalmatínska strava zahrňuje častú konzumáciu obilnín, ovocia, zeleniny...

Čítaj viac »

Kaštelanský Romeo a Júlia

Neverím, že sú na svete ľudia, ktorí sú aspoň trochu vzdelaní a nikdy nepočuli alebo nečítali Shakespareovho Romea a Júliu. Vedeli ste, že sa takmer rovnaký príbeh lásky odohral aj na chorvátskom pobreží, v našej obľúbenej dovolenkovej destinácii Dalmácii...

Čítaj viac »