Šnorchlovanie Potápačské výlety Potápačské kurzy

Potápačské kurzy Kaštela, Trogir, Split!

V rámci nášho partnerského potápačského centra pri hoteli Resnik sa každodenne konajú potápačské kurzy všetkých kategórií a pre každý vek.
Potápačské kurzy sa organizujú podľa pravidiel starej americkej školy PADI (Professional Association of Diving Instructors), najstaršej a najväčšej potápačskej organizácii na svete., Kurzy sú vhodné pre všetkých od 8 do 78 rokov a podľa náročnosti sú kategorizované od začiatočníckych po pokročilé nasledovne:

Bubblemaker program (pre deti od 8 rokov)

Discover scuba diving

- jednodňový kurz potápania pre všetkých, čo si to chcú vyskúšať a nemajú dostatok času absolvovať základný 5-dňový PADI kurz. Tento rýchly kurz a ponor Vám pomôžu rozhodnúť sa, či ste stvorený pre potápanie a ďalšie zdokonaľovanie. Váš inštruktor Vás naučí základné informácie o potápaní s kyslíkovou fľašou a natrénuje s Vami základné disciplíny.

Podmienky: vek 10 rokov, vyplnená prihláška
Dĺžka: 3-4 hodiny (1 x ponor na pobreží alebo na lodi a 30 minút teórie)

Open Water Diver

široko uznávaný potápačský certifikát na svete. S týmto certifikátom sa môžete potápať na rozličných lokalitách bez dozoru profesionálneho PADI potápača, môžete si prenajať alebo kúpiť potápačskú výstroj a ďalej sa ako potápač zdokonalovať vo vyšších stupňoch. Kurz trvá 5 dní. V prvý a druhý deň sa konajú teoretické prednášky v centre a trénovanie v plytkej vode alebo v bazéne. Dni 3,4 a 5 budú s ponormi do hĺbky 18 metrov (Open water tréning) spolu s teóriou.

Podmienky: vek 15 rokov, plavecké schopnosti
Dĺžka: 5-6 dní

Advanced Open Water Diver

zábavný a zaujímavý spôsob získavania ďalších potápačských skúseností, pričom sa naučíte ďalšie potápačské aktivity, ktoré Vás určite budú zaujímať: identifikácia podvodného života, hľadanie stratených potpených predmetov či zlepšovanie svojich schopností. Na získanie certifikátu je potrebných 5 ponorov, z ktorých sú povinné dva: navigačné a hlboké potápanie. Ďalšie tri sú podľa vlastného výberu: hľadanie a vyráňanie, fotografovanie, potápanie ku vrakom, vrchol performansi kompenzovania splavnosti itd.

Podmienky: PADI Open Water Diver certifikát alebo ekvivalentný certifikát inej školy
Dĺžka: 6-7 dní

Rescue Diver

kurz zachraňovania v dĺžke 3 až 4 dní sa skladá z 12 disciplím rozdelených do 5 skupín. Počas tohto programu sa naučíte, ako sa vyhnúť nehode a ako je potrebné reagovať v prípade potápačskej nehody. Zvyčajne sa koná lokálne, ale je možné ho vykonať aj v rámci potápačského výletu.

Podmienky: PADI Advanced Open Water Diver certifikát
Dĺžka: 3-4 dni

Divemaster

PADI Divemaster je prvým stupňom v rámci profesionálnych potápačských kategórií. V závislosti od doterajších potápačských skúseností, počtu ponorení vo vašom log book-u a dĺžky voľného času, ktorý máte k dispozícii, tento kurz trvá 7 až 10 dní.

Podmienky: PADI AOWD, EFR, Rescue Diver

Okrem uvedených kurzov je možné absolvovať rôzne špeciálnosti: potápanie z lode, hĺbkové potápanie, potápanie v suchom obleku, nočné potápanie, hľadanie a zachraňovanie, podvodná navigácia, podvodné fotografovanie, potápanie na vrakoch.

Radi by ste si vyskúšali podmorské dobrodružstvo? Neváhajte a kontaktujte nás. Poskytneme Vám všetky potrebné informácie. Tešíme sa na Vás a čakáme Vás na najbližšom kurze potápania!

Ceny kurzov na opýtanie.

Kontakt

Vyhľadaj ubytovanie

Šifra objektu:
Typ ubytovania:
Príchod:
Odchod:
Počet cestujúcich: >

 

O meste Kaštela

Pod názvom Kaštela sa skrýva sedem menších spojených obcí ležiacich na pobreží Kaštelanského zálivu. Sú to obce: Kaštel Štafilić, Kaštel Novi, Kaštel Stari, Kaštel Lukšić, Kaštel Kambelovac, Kaštel Gomilica a Kaštel Sućurac..

Čítaj viac »

Pláže

Pláž Divulje sa nachádza neďaleko letiska, v západnej časti Kaštel Štafiliča. Štrková pláž vhodná pre všetkých aj pre najmenších, vstup do mora je pozvolný. Na pláži je sprcha a prezliekacie kabíny a nechýba tu ani bar..

Čítaj viac »

Turistika

Mesto Kaštela vďaka svojej vynikajúcej polohe ponúka dovolenku na mori nielen pre milovníkov dejín a kultúry, ale všetkým, ktorí si chcú vychutnať pohľad na more z výšky, z vrcholca pobrežných vrchov a vyhliadok...

Čítaj viac »

Legenda o víne

Vedeli ste, že Chorvátsko je bohaté na mnohé autochtónne sorty vína? Väčšina tohto bohatstva chorvátskych originálnych sort vína pochádza práve z Dalmácie. Zachovali sa ako zriedkavé trsy stratené vo vinohradoch na pobreží a na ostrovoch...

Čítaj viac »

Gastro sprievodca

Dalmatínska kuchyňa je jednou z podôb mediteránskej kuchyne, je zmesou nielen stravovacích, ale aj životných zvykov obyvateľov Dalmácie hrdých na svoje tradície. Tradičná dalmatínska strava zahrňuje častú konzumáciu obilnín, ovocia, zeleniny...

Čítaj viac »

Kaštelanský Romeo a Júlia

Neverím, že sú na svete ľudia, ktorí sú aspoň trochu vzdelaní a nikdy nepočuli alebo nečítali Shakespareovho Romea a Júliu. Vedeli ste, že sa takmer rovnaký príbeh lásky odohral aj na chorvátskom pobreží, v našej obľúbenej dovolenkovej destinácii Dalmácii...

Čítaj viac »